Pomoc dla poszkodowanych przez wichurę

Szanowni Państwo,
kryzys związany z wichurami, które przeszły nad Pomorzem wciąż trwa. Straty są ogromne. Nadal jest bardzo wiele potrzeb. Poniżej zamieszczamy list Prezydenta Lions Club Kościerzyna pana  Gabriela Greinke, z gorącą prośbą o pomoc dla mieszkańców gmin Lipusz, Dziemiany, Karsin oraz pozostałych terenów naszego województwa dotkniętych klęską żywiołową. Zachęcamy naszych P.T. Klientów do niesienia pomocy.

 

Treść listu Prezydenta Lions Club Kościerzyna:
„W związku z nawałnicami, które przetoczyły się przez Polskę na  przełomie 11-12 sierpnia 2017 r., najbardziej ucierpiały tereny województwa pomorskiego, a w tym gminy Lipusz, Dziemiany, Karsin, które znajdują się w powiecie kościerskim. Ogrom zniszczeń i strat jest niewyobrażalny, niektórzy stracili dorobek całego życia w postaci budynków, zasobów leśnych i innych elementów majątku trwałego, duża ilość gospodarstw domowych nie ma bieżącej wody i prądu.
Lions Club Kościerzyna organizuje wsparcie w porozumieniu z ośrodkami pomocy społecznej na wspomnianych terenach. Potrzeby poszkodowanych znacznie przewyższają budżet jakim dysponuje LC Kościerzyna, który potrzebny byłby na wsparcie.

 

Zwracamy się z gorącą prośbą o darowizny finansowe, aby w miarę możliwości wesprzeć najbardziej potrzebujące rodziny. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę przekazaną na nasze konto bankowe, tj.:

 

Lions Club Kościerzyna, BS Kościerzyna 30 8328 0007 2001 0006 1043 0001
z dopiskiem: darowizna na  pomoc dla poszkodowanych przez wichurę 2017 r.

 

Można również wesprzeć poszkodowanych i osoby im pomagające, przekazując różne urządzenia, narzędzia etc. Najbardziej potrzebne są:

 

  • łańcuchy do pilarek motorowych wszelkiego rodzaju,
  • paliwo do pilarek,
  • olej do smarowania łańcuchów,
  • agregaty prądotwórcze,
  • rękawice ochronne, plandeki, siekiery.

Osobą do kontaktu w tej sprawie jest Adam Sosnowski – Sekretarz LC Kościerzyna – numer tel. 600713696, email: adamstandard@wp.pl
Liczę, że sprawa z jaką się zwracamy zostanie przychylnie potraktowana przez Lionsów z innych stron Polski, którzy wesprą działania LC Kościerzyna.

 

Z poważaniem
Gabriel Greinke
Prezydent Lions Club Kościerzyna”