Akcja poidełka w szkołach

Zakończył się trzeci już etap akcji „Poidełka w szkołach”. W gdyńskich szkołach jest obecnie 28 takich urządzeń. Inicjatywa montażu poidełek w szkołach była wspólną akcją Spółki i samorządów gminnych. Koszt  jednego urządzenia to 2.000 zł.

PEWIK GDYNIA Sp. o.o. od lat konsekwentnie przekonuje mieszkańców, że woda dostarczana z sieci wodociągowej  nadaje się do picia bez przegotowania. Powoli zmienia się świadomość w tym zakresie i coraz więcej osób sięga po „kranówkę”.

Pomysł, by w szkołach uczniom udostępnić wodę do picia, wynikł z tej właśnie potrzeby. Podobne akcje były już i są przeprowadzane w innych miastach. Poidełka są najczęściej zamontowane w pobliżu sal gimnastycznych, bo właśnie po zajęciach w-f uczniom najbardziej doskwiera pragnienie.

Akcja ,,Poidełka w szkołach’’ wychodzi naprzeciw potrzebom zdrowych zasad żywienia w szkołach, gdyż nasza woda jest nie tylko zdecydowanie tańsza, ale też znacznie lepsza od tzw. wody „źródlanej” kupowanej w butelkach PET. Smaczna i zdrowa woda dostarczana przez nas jest również znakomitą alternatywą dla słodzonych, wysokokalorycznych napojów, które nasze dzieci piły do tej pory nie posiadając wygodnego dostępu do świeżej wody. Picie wody pomoże też z pewnością w walce z otyłością i próchnicą. Dzięki dostępowi do poidełek można też skończyć z pakowaniem do ciężkich już tornistrów plastikowych butelek z wodą.

Estetyczne i łatwe w utrzymaniu poidełka to sposób, by wszystkim zapewnić wygodny dostęp do czystej i zdrowej wody, którą można pić bez obaw, a edukacja zdrowotna ma największe szanse na powodzenie, gdy zaczyna się od najmłodszych lat.

PEWIK GDYNIA Sp. o.o. nieodpłatnie przeprowadzał wstępne badania laboratoryjne wody z poidełka, potwierdzające wysoką jakość wody, która jest bezpieczna do spożycia przez dzieci.Rozpoczynając akcję, nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania szkół. Poidełka cieszą się wśród uczniów dużą popularnością. Sygnały o życzliwym przyjęciu naszej inicjatywy przez uczniów i dyrekcje szkół sprawiły, że podjęto decyzję o kontynuowaniu projektu także w następnym roku.

Attached Files: