15-lecie obecności Polski w UE

 

 

Na początek będzie można obejrzeć i wysłuchać prezentacji multimedialnej nt. Technologii oczyszczania ścieków na przykładzie Grupowej Oczyszczalni Ścieków „DĘBOGÓRZE”. Odpowiemy na pytania: jak działa i jak zbudowana jest oczyszczalnia? Gdzie trafiają nasze ścieki? W przystępny i ciekawy sposób opowiemy na czym polega skomplikowany, kosztowny proces oczyszczania ścieków. Po prezentacji zapraszamy na zwiedzanie oczyszczalni.

 

Pracownicy Spółki opowiedzą dlaczego musimy oczyszczać ścieki i jak wspólnie możemy chronić środowisko naturalne i jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie w toalecie.

 

Spacer po oczyszczalni odbywa się  grupach liczących maks. 20 osób, wejście o każdej pełnej godzinie. Dzieci wchodzą na obiekt tylko pod opieką dorosłych.

 

Zwiedzający otrzymają materiały informacyjne nt. oczyszczalni oraz drobne upominki.

 

Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejszą rezerwację telefonicznie: 58 66 87 369 lub mailowo: anna.szpajer@pewik.gdynia.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Regulamin zwiedzania

 

Skąd się bierze woda w kranie?

 

3 maja w godzinach od 15.00 do 18.00, na terenie stacji uzdatniania wody Wielki Kack, odbędzie się dzień otwarty.

To wyjątkowa okazja, by poznać proces ujmowania i uzdatniania wody, zobaczyć nowoczesne urządzenia.

Zwiedzanie stacji przez dzieci i młodzież możliwe jest tylko pod opieką rodziców.

 

Serdecznie zapraszamy!

PEWIK GDYNIA Sp. z o.o. inwestuje w Redzie!

Trwa przebudowa kolektora ściekowego „WRR” w okolicach dworca kolejowego w Redzie. To kluczowy, bo liczący blisko 20 kilometrów długości, element układu odbioru ścieków z Rumi, Redy, Wejherowa, Gminy Wejherowo. Przebudowa kolektora odbywa się w technologii wykopowej, w warunkach gruntowych na trasie dotychczas istniejącego przewodu kanalizacyjnego o długości 459 metrów.

Odbiór ścieków ze zlewni kolektora odbywa się sposób niezakłócony, przy wykorzystaniu w tym celu zastępczej instalacji pompowej, która ma za zadanie przekierowanie ścieków po innej trasie.

Wielkość przepływu ścieków w tym rejonie osiąga maksymalną wartość blisko 850 metrów sześciennych na godzinę. Przebudowa kolektora polega na całkowitym usunięciu betonowej konstrukcji. W miejsce wymienianej konstrukcji betonowej montowane są rury typu GRP w wykonaniu kompozytowym na bazie żywicy poliestrowej, wzmacnianej włóknem szklanym z wypełniaczem kwarcowym. Zachowana zostanie dotychczasowa średnica kolektora z jednoczesną poprawą parametrów hydraulicznych.

Termin zakończenia inwestycji, przewiduje się na koniec maja. Wykonawcą robót budowlanych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ELGRUNT. Wartość inwestycji to kwota 4,7 mln zł.