Uroczyste zakończenie modernizacji i rozbudowy stacji uzdatniania wody Cedron w Wejherowie.

W dniu 1 sierpnia br. PEWIK GDYNIA Sp. z o.o. odbyło się uroczyste zakończenie przebudowy i rozbudowy stacji uzdatniania wody „Cedron”, zlokalizowanej przy ul. Marynarki Wojennej, będącej jedynym źródłem zasilającym w wodę zbiorczy system wodociągowy Wejherowa.
Nowa stacja uzdatniania zapewni produkcję wody o najwyższych parametrach jakościowych – zgodnych nie tylko z polskimi i unijnymi normami, lecz także Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), poprawiając komfort warunków życia.
Dzięki inwestycji mieszkańcy Wejherowa będą mogli korzystać z czystej i zdrowej wody w najbliższych dziesięcioleciach i w ilości zapewniającej rozwój miasta. Istotnym elementem stacji jest nowy układ technologiczny uzdatniania wody, którego wysoka efektywność została już potwierdzona na innych, wcześniej modernizowanych obiektach PEWIK GDYNIA.
Nowoczesne urządzenia do prowadzenia filtracji ciśnieniowej zapewniają wysoko efektywne uzdatnianie wody, do jakości przewyższającej normy Unii Europejskiej. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu automatyki, sterowania i telemetrii sprawia, że podstawowe procesy, a także parametry techniczne i technologiczne pracy obiektu monitorowane są zdalnie i całodobowo przez służbę dyspozytorską spółki, a więc eksploatacja stacji odbywa się w trybie bez stałej obsługi.
Inwestycja przyczyni się także do niezawodności funkcjonowania systemu wodociągowego Wejherowa.
Generalnym wykonawcą robót była firma lokalna – MEGA SA z Gdyni.
Budowa trwała w okresie od kwietnia 2013 do końca maja 2014 r. Z myślą o naszych PT Klientach dbaliśmy w trakcie budowy o jak najmniejsze zakłócenia w dostawie wody.
Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 16 mln zł. Zadanie zostało sfinansowane wyłącznie ze środków własnych PEWIK GDYNIA.
Mamy nadzieję, że pozytywne efekty naszego działania będą widoczne przez wiele lat, zaś nowoczesna infrastruktura dobrze będzie służyć mieszkańcom miasta.

018

057

 

059

061

066

067

071

081

078 082

086

083

091

098

SDC13259 SDC13270

001

SAM_0207

SAM_0190

SAM_0170

SAM_0160

SAM_0155