Poidełka w szkołach

Zakończył się już pierwszy etap akcji „Poidełka w szkołach”. PEWIK GDYNIA Sp. z o.o. zakupił i rozdysponował 50 poidełek. Inicjatywa montażu poidełek w szkołach była wspólną akcją Spółki i samorządów gminnych. Koszt zakupu przez PEWIK GDYNIA Sp. o.o. jednego urządzenia to 2.000 zł. Koszty montażu poidełek pokrywały samorządy.
PEWIK GDYNIA Sp. o.o. od lat konsekwentnie informuje mieszkańców, że woda dostarczana z sieci nadaje się do picia bez przegotowania. Powoli zmienia się świadomość mieszkańców i coraz więcej osób sięga po „kranówkę”. Pomysł, by w szkołach uczniom udostępnić wodę do picia, wynikł z tej właśnie potrzeby. Podobne akcje były już i są przeprowadzane w innych miastach. Doświadczenia firm wodociągowych, które uważnie obserwowaliśmy, potwierdziły zasadność umożliwienia uczniom spożywania wody do picia z urządzeń zasilanych z sieci. Poidełka są najczęściej zamontowane w pobliżu sal gimnastycznych, bo właśnie po zajęciach w-f uczniom najbardziej doskwiera pragnienie.
Akcja ,,Poidełka w szkołach’’ wychodzi naprzeciw potrzebom zdrowych zasad żywienia w szkołach, gdyż nasza woda, jest nie tylko zdecydowanie tańsza, ale znacznie lepsza od tzw. wody „źródlanej” kupowanej w butelkach PET. Smaczna i zdrowa woda dostarczana przez nas jest znakomitą alternatywą dla słodzonych, wysokokalorycznych napojów, które nasze dzieci piły do tej pory nie posiadając wygodnego dostępu do świeżej wody. Picie wody pomoże też z pewnością w walce z otyłością i próchnicą. Dzięki dostępowi do poidełek skończy się też pakowanie do ciężkich już tornistrów plastikowych butelek z wodą.
Estetyczne i łatwe w utrzymaniu poidełka, to sposób, by wszystkim zapewnić wygodny dostęp do czystej i zdrowej wody, którą można pić bez obaw, a edukacja zdrowotna ma największe szanse na powodzenie, gdy zaczyna się od najmłodszych lat.
PEWIK GDYNIA Sp. o.o. nieodpłatnie przeprowadzał wstępne badania laboratoryjne wody z poidełka, potwierdzające wysoką jakość wody, która jest bezpieczna do spożycia przez dzieci.
Rozpoczynając akcję, nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania szkół. Poidełka cieszą się wśród uczniów dużą popularnością. Sygnały o życzliwym przyjęciu naszej inicjatywy przez uczniów i dyrekcje szkół sprawiły, że Zarząd Spółki podjął decyzję o kontynuowaniu projektu także w następnym roku.

002

003

010