Podziękowania od dzieci z Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi

Do niewątpliwie miłych chwil w działalności społecznej należą podziękowania. W dniu dzisiejszym dzieci wraz z nauczycielami z Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi, podziękowali Zarządowi naszej Spółki, za pomoc udzieloną w organizacji wyjazdu do USA na finał konkursu Odysei Umysłu.

Dwie odysejowe drużyny Ekologicznego Gimnazjum Społecznego w Rumi, podobnie jak w roku ubiegłym, zdobyły zaszczytne I miejsce w Ogólnopolskim Finale konkursu Odyseja Umysłu i już po raz drugi reprezentowały Polskę na Finałach Światowych w Stanach Zjednoczonych, gdzie zajęły IV miejsce (w ub. roku byli mistrzami świata).

Przypomnijmy, że Odyseja Umysłu to międzynarodowy konkurs twórczego rozwiązywania problemów, którego celem jest wprowadzenie dzieci w świat kreatywnego myślenia, współpracy w zespole i tolerowania zamierzeń innych, a także wiary i wytrwałości w realizację własnych pomysłów. Konkurs ma bardzo prestiżowy charakter (współpraca z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu oraz NASA), i cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów.  Odyseja Umysłu, promuje myślenie twórcze, poprzez zachęcanie do rozwiązywania zdań rozbieżnych i takich, które mają więcej niż jedno rozwiązanie.